KULLANIM ALANLARI

İçmesuyu hatları,denizsuyu arıtma tesisleri,biyolojik arıtma tesisleri,yüzme havuzu boruları,deniz deşarj hatları, cazibeli akış suyu hatları,gaz santralleri,bahçe sulama hatları,basınçlı hava hatlar,soğutma-ısıtma hatları,ön izolasyonlu borular için kılıflama,kanalizasyon hatları gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Korige boru sistemleri, aşınmaya karşı yüksek mukavemet ve kimyasallara karşı çok iyi derecede dirençlidir. Çok hafiftir, yüksek mukavemetlere sahiptir. Montajı basittir. Tamir ve bakımı rahatllıkla yapılabilir. Akışkanın temas ettiği yüzeylerin pürüssüz olması, akışın sağlıklı şekilde olmasına olanak sağlar. Esnek bir yapıya sahiptir.

Isı yalıtımının önemli olduğu, endüstriyel tesisler, fabrikalar,şehir şebeke hatları, kimyasal tesisler, buhar hatları, sıcak su hatları gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Kanalizasyon sistemleri, yağmur suyu sistemleri, yollara ait yağmur suyu rögarları, su sayaç odaları ve elektrik manholleri olarak kullanılmaktadır. Düşük iş gücü ve yüksek dayanım yönünden kullanımı ve yerine koyulması çok iyi derecededir.